Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi saçı korumak ve canlandırmak için bilimsel olarak etkili bir yoldur. Saç dökülmesini normal seviyeye indirmek, saçları daha kaliteli, daha parlak, daha canlı hale getirmek ve bir miktar da yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için uygulanan bir yöntemdir.

Saç mezoterapisinde insülin iğnesinden daha ince özel enjektörler vasıtasıyla “mezoterapi karışımı” ciltin alt tabakasına yani saç köklerinin olduğu yere verilir. İlk ay, 3 veya 4 seans(bir hafta arayla), ikinci ay (15 gün arayla) 1-2 seans, sonra da ayda 1 seans şeklinde tedavi ile paket programlar halinde kisiye özel hazirlanmaktadir. Ortalama etki süresi 3-4 yıldır. Çünkü saçlar bu süre içersinde yenilenir.

Deriye dıştan uygulanan losyon ya da şampuanlar saçınızı daha parlak ya da canlı gösterebilir. Ama saçınız bir gün sonra yine matlaşır ve kırılgan bir yapı gösterir. Çünkü saç köküne yani saçın büyüme merkezine etkili olmayan hiçbir şey saçta kalıcı bir düzelme sağlamaz. Dışardan sürülen bu tür saç bakım malzemelerinin ya da ilaçların emilip saç köküne ulaşması pek olası değildir. Aynı şekilde ağızdan alınan birtakım ilaçlarda saç köküne direkt etki yaratmaz. Saçlarınızı dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha güzel gözükmesini sağlamak ve saçlarınızda bir miktar sıklaşma sağlamak saç mezoterapisi ile mümkündür.(dışarıdan uygulanan tedaviler deri içine geçer ve köke ulaşır, bilgi olarak yanlış var. Söylememiz gereken hem meso kadar yüksek yüzde ile geçemez hemde kalıcı olamaz..birde uygulama hatalarından bahsedebiliriz..özellikle uzun saçlarda ilaç deriye tam olarak ulaşamaz gibi…

Mezoterapi bu endikasyonda her zaman kullanilmasi gereken etkili bir yöntemdir. Önerilen tüm tedavilerden daha etkilidir.